USŁUGI

PRANIE DYWANÓW METODĄ ‚NA WSKROŚ’ W KĄPIELI WODNEJ

Pranie dywanów i wykładzin wykonywane jest wyłącznie w siedzibie Naszej firmy.

Dywany zabieramy od Państwa i zwracam wyprane do 3 dni roboczych ( w przypadku dywanów bardzo brudnych czas oczekiwania może się przedłużyć do 5 dni)

Najnowocześniejsza metoda prania dywanów na świecie, polegająca na CAŁKOWITYM, OBUSTRONNYM PRZEMOCZENIU bardzo dobrze wytrzepanego dywanu.
Dywan jest namaczany w wodzie z chemią, szorowany maszyną szorującą z dwóch stron po czym zostaje bardzo dobrze wypłukany. Ostatnim, bardzo ważnym krokiem jest odwirowanie dywanu z wody w maszynie wirującej, dzięki której z dywanu jest usuwane do 95% wody. Pozostaje tylko dosuszenie dywanu.

Dysponując tą technologią sami jesteśmy zachwyceni efektami i jakością pracy, od dziś mówimy NIE odkurzaczom piorącym, które w przeciwieństwie do prania „na wskroś” czyszczą dywan tylko powierzchownie z jednej strony.

Pranie dywanów składa się z kilku etapów:

1. Trzepanie mechaniczne – usunięcie 80%-90% zanieczyszczeń stałych typu piach, kurz itp.

2. Odkurzanie odkurzaczem kolumnowym z obydwu stron, usuwanie włosów, sierści.

3. Odplamianie*

4. Pranie wstępne w pralnicy – dywany są moczone przez 30 minut w wodzie z dodatkiem chemii w specjalnej pralnicy

5. Pranie zasadnicze – przy użyciu szorowarek talerzowych dywany są szorowane z obydwu stron co pozwala nam na rozczesanie runa oraz rozpuszczenie wszystkich zanieczyszczeń.

6. Płukanie i zbierakowanie – proces polegający na płukaniu dywanu dużą ilością wody oraz przy użyciu specjalnych zbieraków usuwamy nadmiar wody oraz pozostałości chemii.

7. Wirowanie – na koniec dywany trafiają do maszyny wirującej, w której usuwana jest do 95% pozostałej wody.

8. Suszenie – dywany trafiaja do specjalnej suszarni gdzie w ciągu kilku godzin wysychają.

9. Ponowne trzepanie i odkurzanie – w celu poprawienia jakości Naszych usług dywany są ponownie trzepane i odkurzane.

10. Pakowanie i transport.

 

*Nie gwarantujemy całkowitego i skutecznego usunięcia plam, mimo najlepszych maszyn, środków i całej naszej staranności. Skuteczność procesu odplamiania zależy od pochodzenia plam, ewentualnych prób wcześniejszego odplamiania i gatunku materiałów, oraz czasu w którym dywan był narażony na zanieczyszczenia.

PRANIE TAPICERKI MEBLOWEJ

Pranie tapicerki meblowej (obić tapicerskich) wykonywane jest u Klienta metodą ekstrakcyjną, przy zastosowaniu środków czyszczących niskopieniących.

Najpopularniejszymi zabrudzeniami obić mebli tapicerowanych są: kurz i pył, plamy pochodzenia spożywczego, ślady po długopisach, pisakach, flamastrach, kredkach oraz farbkach.

Tapicerka po praniu jest delikatnie wilgotna i potrzeba od kilku do kilkunastu godzin, aby całkowicie doschła i można było z niej korzystać.

Tą metodą można wyprać praktycznie każdy rodzaj tapicerki: foteli biurowych i wypoczynkowych, krzeseł, kanap, narożników, sof, wersalek, puf i materacy.

PORADA: stosowanie popularnych odplamiaczy (dostępnych w sklepach i marketach) może w nieodwracalny sposób odbarwić tapicerkę. W przypadku plam jeśli taki odplamiacz jej nie usunie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ją utrwali, a wtedy nawet profesjonalne firmy świadczące usługi prania tapicerek nic na to nie poradzą.

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ

Pranie tapicerki samochodowej wykonujemy we wszystkich rodzajach pojazdów (auta osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, autokary )

Nasze usługi wykonywane są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.

Pranie tapicerek samochodowych wykonywane jest tylko w siedzibie Naszej firmy.

Pranie odbywa się z zastosowaniem metody ekstrakcyjnej, która jest najskuteczniejszą metodą prania.

Wyprana tapicerka nie od razu nadaje się do użytku, ponieważ jest wilgotna, a do całkowitego wysuszenia potrzebuje od 2-3 godzin.

Najpopularniejszymi zabrudzeniami tapicerek samochodowych są: skumulowany kurz oraz pył (w tym przypadku nawet kropla czystej wody, która skapnie na tapicerkę pozostawi po sobie ślad – otoczkę), rozlane napoje (cola, kawa, herbata i soki), plamy spożywcze o różnym pochodzeniu, ślady po przyborach piśmienniczych i kosmetykach.

Zdecydowaną większość plam i zabrudzeń jesteśmy w stanie bezkolizyjnie usunąć, a doczyszczona tapicerka ponownie zacznie wyglądać nieskazitelnie czysto.

CZYSZCZENIE TAPICERKI SKÓRZANEJ

Czyszczenie i impregnowanie tapicerki skórzanej to procesy, który powinniśmy wykonywać z określoną systematycznością.  Obie te czynności korzystnie wpływają na żywotność mebli, zapobiegają wysuszaniu skóry, nie dopuszczają do powstawania przetarć.

Czyszczenie tapicerki skórzanej powinno się odbywać minimum raz w roku, natomiast proces impregnacji – raz na kwartał. Ważnym elementem jest również używanie odpowiednich produktów – korzystamy z jednych z najlepszych środków na świecie, marki Furniture Clinic oraz Colourlock

MYCIE SUCHĄ PARĄ

Jak wygląda proces mycia parą?

Proces mycia polega na natryskiwaniu powierzchni suchą parą wodną pod wysokim ciśnieniem, która ma świetne możliwości penetrujące, więc błyskawicznie usuwa zabrudzenia nawet z trudnych porowatych powierzchni i zakamarków.

Myjki oszczędzają wodę i środki czyszczące, ponieważ brud spłukiwany jest za pomocą pary, następnie zbierany ściereczką. W trakcie sprzątania nie powstają żadne ścieki.

Proces mycia jest bezpieczny nawet dla delikatnych powierzchni, a jeżeli dodatkowo wykorzystamy preparat bazujący na nanocząsteczkach srebra, wyeliminujemy wszelkiego rodzaju szkodniki, bakterie oraz grzyby.

Nieograniczone możliwości. Niezrównana moc czyszczenia.

 

 • Mycie samochodów,
 • Czyszczenie wszystkich rodzajów podłóg, nawet delikatnych dywanów i drewnianych parkietów,
 • Dezynfekcja wszystkich powierzchni w kuchni i w łazience,
 • Eliminowanie pasożytów,
 • Skuteczne usuwanie roztoczy i alergenów,
 • Dezynfekcja mebli (kanapy, materace) i wyposażenia mieszkań, domów i firm,
 • Łatwe i skuteczne mycie okien i luster – bez smug,
 • Usuwanie plam i smarów,
 • Mycie ścian i sufitów,
 • Czyszczenie fug, gresów i płytek,
 • Łatwe doczyszczanie powierzchni pobrudzonych w czasie remontów np. farb z płytek, podłogi,
 • Usuwanie niechcianych pozostałości gumy do żucia, graffiti
 • Mycie dekoracji i ozdób – np. kryształowe żyrandole,
 • Mycie i dezynfekcja zabawek,
 • Czyszczenie biżuterii,
 • Czyszczenie i nawilżanie kwiatów i żywych ogródków
 Previous  All works Next